szkolyblachnickiego.pl

Szkolimy przyszłych inwestorów

Co zrobi z Ciebie milionera?

Pieniądze szczęścia nie dają, ale mogą pomóc w wielu życiowych sytuacjach. Wielu z nas wie dziś, że zostanie milionerem, może zależeć tylko od nas, jeśli wystarczy nam odwagi i wytrwałości. Pieniądze jednak nie rosną na drzewach, a co za tym idzie, stanie bezczynnie czy pracowanie na niewiele płatnym etacie nam w tym nie pomoże. Są jednak pewne metody, które nas do tego przybliżą.

Szukaj dodatkowych źródeł dochodu

Nie chodzi absolutnie o to, żeby po pracy jechać w kolejne miejsce. To dobry sposób, jeśli zbieramy pieniądze na coś konkretnego i mamy jasne poczucie celu. Jednak kiedy to pieniądze nim są, bez sensu jest tracić czas i energię na dodatkową pracę. W końcu źródła dochodu to nie tylko te miejsca, w których zjawiamy się fizycznie, bo zobowiązuje nas do tego umowa. Mamy też różnego rodzaju portale aukcyjne, które pomagają nam sprzedawać nasze stare przedmioty, możemy dawać korepetycje w wolne weekendy albo prowadzić profila na social mediach. I choć nie będzie z tego wielu pieniędzy, na początek bardzo pomoże nam to wyrobić w sobie dyscyplinę zarabiania.

Zacznij w końcu na poważnie oszczędzać

Koniec z wydawaniem rzeczy na przyjemności! Nie możesz oczekiwać, że świat zrobi z Ciebie milionera, skoro nie starasz się w ogóle, żeby nabyć do tego predyspozycje. Jeśli nie potrafisz utrzymać przy sobie kilku stów, na pewno nie poradzisz sobie z milionem. Dlatego zacznij oszczędzać, a dokładnie, zacznij odkładać swoje pieniądze i liczyć się z ich wartością. To pomocne nie tylko dlatego, że wyrobi w Tobie nawyk odkładania pieniędzy i powstrzymywania się od zakupów pod wpływem impulsu, ale także pozwoli Ci przetrwać trudniejszy finansowo okres, takie jak kryzys, załamanie zdrowia czy chwilowo przedłużający się brak stałej pracy.

Nie lekceważ sygnałów, które daje Ci świat

Patrz uważnie na to, co dzieje się wokół Ciebie. Słuchaj, o czym mówią twoi znajomi z biura. Nigdy nie wiesz, gdzie i kiedy pojawi się dla Ciebie idealna okazja. Zawsze musimy być przygotowani na jej pojawianie się, bo możemy ją zwyczajnie przeoczyć albo, co gorsza, zignorować. Jeśli chcesz zostać milionerem, nie możesz cały czas, tylko czekać na okazję, bo kiedy się ona pojawi, stwierdzisz, że i tak masz za dużo na głowie, żeby z niej skorzystać albo że skoro ta się zjawiła, to na pewno będą też kolejne. A w tym wymiarze może czekać Cię naprawdę poważne rozczarowanie, bo prawdziwa okazja przychodzi do nas tylko raz i jeśli jej nie wykorzystamy, więcej nie będziemy mogli na nią liczyć.

Jakie formalności trzeba spełnić, aby zatrudnić pracownika?