szkolyblachnickiego.pl

Szkolimy przyszłych inwestorów

Jakie warunki trzeba spełnić, by uzyskać kredyt hipoteczny?

dom-hipoteka

Kredyty hipoteczne mogą wyglądać bardzo różnorako. To jednak sprawia, że praktycznie każdy może z nich skorzystać, bo nie jest wcale powiedziane, że muszą być one bardzo drogie i muszą kosztować ostatecznie przynajmniej te pięćset tysięcy złotych. Przeważnie jednak płaci się za nie znacznie mniej. Prawie każdy jest więc w stanie tak dogadać się z bankiem, by sprostać jego wymaganiom. A jakie te wymagania w ogóle będą? Czy istnieją jakieś ogólne warunki, jakie prawie zawsze należy spełnić, by stać się odbiorcą kredytu hipotecznego?

Tych warunków parę jest. Teoretycznie posiadanie wkładu własnego nie jest wymogiem absolutnie niezbędnym, bo i bez niego można z powodzeniem starać się o przyznanie kredytu hipotecznego, jednakże ten wkład zawsze lepiej mieć niżeli go nie mieć. A jeśli uzyskuje on dużą wartość, tym lepiej! Zawsze fajniej po prostu spłacić jak największą część nieruchomości już na wstępie i to z własnej kieszeni, niżeli pożyczać większe pieniądze od banku i potem zwracać je przez to z nadwyżką. W przypadku większego wkładu własnego dochodzi też do wyraźnego obniżenia rat kredytowych. To sprawia, że łatwo można sobie z nimi radzić. Nieraz osiągają one tak komfortową wartość, że stają się wprost nieodczuwalne.

O ile potencjalny kredytobiorca nie musi więc posiadać wkładu własnego, tak absolutnie musi on posiadać zdolność kredytową, bo bez niej niczego nie wskóra w żadnym banku. Istnieją oczywiście pewne pożyczki bez BIK, ale absolutnie nie są to kredyty hipoteczne. Bez zdolności kredytowej można zaciągnąć co najwyżej jakąś marną chwilówkę czy inny szybki kredyt i raczej tylko w firmach pożyczkowych, a nie w normalnych bankach. Myśląc o tym wszystkim na poważnie, wypadałoby więc zadbać o to, by tę zdolność kredytową posiąść. W tym celu należy zadbać o swoje relacje z bankami, spłacić poprzednie zadłużenia i uzyskać stabilną (i jak najlepiej płatną) pracę. Wraz ze zwiększającą się zdolnością coraz ciekawsze kredyty hipoteczne będą stawać się dostępne. A to ważne, by zawsze mieć jednak w czym wybierać.

A jeśli interesują Cię informacje, jak w tym roku wyglądają raty kredytów, koniecznie kliknij https://www.obiektywnie.pl/raty-kredytow-znow-w-gore-kolejna-podwyzka-stop-procentowych/.