szkolyblachnickiego.pl

Szkolimy przyszłych inwestorów

Czy można ubezpieczyć nieruchomość w trakcie budowy

Ubezpieczenie w razie „W”

Każdy z nas marzy o własnym domu czy też mieszkaniu. Zacząłeś budowę własnego domu na działce i chcesz go ubezpieczyć? Zastanawiasz się czy jest to możliwe przed ukończeniem budowy?
Ubezpieczenie nieruchomości kojarzy się przede wszystkim z ubezpieczeniem domu, mieszkania lub innych elementów do nich przylegających takich jak piwnica, garaż czy przybudówka. Musisz wiedzieć, że możesz podpisać umowę ubezpieczenia nieruchomości także na wszelkiego rodzaju inwestycje. W ich skład mogą wchodzić między innymi właśnie budowa domu, rozbudowa, a także remont mieszkania.
Podpisanie takiej umowy jest znacznie prostsze niż w przypadku ubezpieczenia zamieszkanego. Tego rodzaju ubezpieczenie wykujemy najczęściej na okres 12 miesięcy. Co mamy zrobić w sytuacji jeżeli prace budowlane znacznie się przedłużą? W tej sytuacji wystarczy jedynie odnowić umowę i udać się w tym celu do agencji ubezpieczeniowej lub przedłużyć okres on-line.
Kiedy natomiast prace budowlane zostaną ukończone wcześniej, wtedy możesz się zwrócić do agencji ubezpieczeniowej o przekształcenie umowy, na umowę dotyczącą nieruchomości zamieszkanej. Możesz także ubiegać się o zwrot składki.

Kryptowaluty